20
אוג-2013

קרנבל המסכות בונציה

shutterstock_90495916_VCE_Carnival of Venice

קרנבל המסכות בונציה

אם אתם מתכננים לנסוע לקרנבל המסכות בונציה הגעתם למקום הנכון!

מדי שנה בפברואר, כשאצלנו חוגגים את פורים, פוקדים את עיר התעלות האיטלקית, ונציה, עשרות אלפי תיירים מכל רחבי העולם, כדי להשתתף באחד מאירועי התרבות הבינ"ל הפופולריים באירופה – קרנבל המסכות של ונציה!

מדובר בפסטיבל תיאטרלי ענק וצבעוני שמתקיים כבר 25 שנים ברחובות, בכיכרות ובתעלות ונציה. על רקע המבנים הקלאסיים והארמונות המלכותיים של ונציה היפהפיה מתקיימות תהלוכות תחפושות שמלוות בהרכבים מוזיקליים, תזמורות, ומופעי רחוב של פנטומימה, ליצנות ופעלולי אש.

פסטיבל המסכות של ונציה הוא מיצג אנושי עוצר נשימה של אינספור תחפושות מושקעות ביותר ממיטב המסורת האיטלקית של "קומדיה דל ארטה" וממסורות תיאטרליות נוספות. לצד התחפושות המסורתיות מוצגות גם תחפושות מקוריות מוטרפות וייחודיות שאנשים מכינים לעצמם לכבוד האירוע במשך חודשים רבים! כמובן שבמהלך ימות הקרנבל מתקיימות גם תחרויות תחפושות עם קטגוריות שונות- התחפושת הכי מקורית/ הכי יפה/ הכי מושקעת ועוד…

במהלך פסטיבל המסכות של ונציה דולקים המוני אנשים בעקבות תהלוכת התחפושות המרהיבה שיוצאת מהרחוב הראשי Lista de Spagna ומגיעה עד לכיכר המהודרת של סן מרקו, שמהווה את מרכז הפעילות של הקרנבל.
כדי לעודד את התיירים לגהץ את כרטיס האשראי שלהם במהלך ימי קרנבל המסכות בונציה, מתקיימים במקביל לתהלוכות הרחוב גם נשפי מסכות יוקרתיים, שכוללים מסיבות ריקודים, ארוחות גורמה, מופעי מחול ואופרה איטלקית, הצגות, קונצרטים, ותערוכת תחפושות שמוצעות למכירה.

מקורות הקרנבל

קרנבל המסכות של ונציה החל את פעילותו הרשמית ב 1985 אחרי 200 שנים של הפוגה, מאז אסרו שלטונות איטליה רשמית את קיומם של נשפי המסכות בימי הביניים, בגלל שעודדו התנהגות סוררת ועבריינות (בגידות וגניבות תחת הסוואה מגניבה…).

המסכות

המסכות הפופולריות שמעוצבות עבור קרנבל המסכות בונציה עשויות ברובן מעיסות נייר צבועות ומצופות, ומבוססות על דמויות מוכרות מסגנון התיאטרון הקומי של המאה ה-16 שנקרא "קומדיה דל ארטה". ייחודו של הסגנון הזה הוא בכך שהוא מבוסס על אלתור סביב נושא מסוים, ועל דמויות קומיות קבועות שמשתתפות בו כמו – "הקפיטן" (חייל פחדן), "פנטלונה" (הליצן המנומס), "ארלקינו" (המשרת השוטה), "פירו" (המאהב החושני) ה"באוטה" (Bautta) מסכה מפחידה מימי הביניים, ועוד דמויות קריקטורות רבות.

פרטים נוספים על אירועי הקרנבל: http://www.carnivalofvenice.com

 להזמת טיסות לונציה | חבילות נופש לונציה | דילים לאיטליה  – לחצו על הלינק המועדף.

לפרטים נוספים אנא פנו ליועצי הנסיעות של איזי גו 03-5720000.

 שתהיה לכם חופשה נפלאה בונציה!

0

 likes
שתפו את הפוסט:

ארכיון

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec