19
אוג-2013

קרנבל בברזיל

קרנבל ברזיל

קרנבל בברזיל 

אם אתם מתכננים להשתתף השנה בקרנבל בברזיל הגעתם למקום הנכון!

הקרנבל בברזיל הוא אחד מאירועי התרבות הפופולריים ביותר בעולם! למי שלא ביקר בברזיל מימיו יהיה קצת קשה לדמיין מה מתחולל במדינה האקזוטית ביותר בדרום אמריקה במהלך ימי הקרנבל הסוערים. בימי הקרנבל שוכחים כל תושבי ברזיל מפערי המעמדות בעם ומצרות היומיום שלהם, ונכנסים לשכרון חושים!

מקורות הקרנבל

מדובר בחג קתולי שנחשב לסמל הלאומי של ברזיל ונחגג בכל רחבי המדינה במשך חמישה ימים באמצע פברואר מדי שנה, קצת לפני 40 ימי הצום שקודמים לחג הפסחא. בימות הצום נמנעים מאכילת בשר ומזדהים עם סבלו של ישו, והקרנבל הוא החגיגה האחרונה שלפני הצום.

הקרנבל בברזיל התחיל בשנות ה-50 של המאה ה-19 בריו מתוך רצונם של בני המעמד הבורגני לחקות את נשפי הריקודים והמסכות שהתקיימו באירופה מאז ימי הביניים לפני צום הפסחא. בחגיגות הקרנבל בראשית דרכו לא הורשו להשתתף ה"עבדים" האפריקאים, ואלה החלו לקיים תהלוכות פרועות ברחובות כאלטרנטיבה לאירועים האריסטוקרטים של ריו, וחגיגות רחוב אלה הפכו לימים לדבר האמיתי שמאפיים את הקרנבל בברזיל!

חגיגות הקרנבל

הקרנבל נחגג בערים שונות בברזיל, בפרברים שלהן ובחופי המדינה, אך מומלץ לראות אותו באחת מהערים הגדולות- סלבדור דה באהיה או ריו דה ז'ינרו.

בחמשת ימי הקרנבל נכנסים כל תושבי ברזיל לטירוף חושים שלא קל להם להתאושש ממנו בסיומו. מדובר בחגיגה לאומית סוחפת שכוללת תהלוכות רחוב המוניות שמלווות בתחפושות מהממות, משאיות ענקיות שעליהם יש הופעות חיות של הרכבי מוזיקה לטינית, עם אינסוף מקצבים שמנוגנים על כלי הקשה והופעות של ריקודי סמבה חושניים. לצד כל אלה מוגש המון קשאסה! (הרום הברזילאי המפורסם שמרכיב את הקפיריניה). במהלך ימי הקרנבל מתקיימות גם הופעות ותחרויות של בתי ספר לסמבה, מסיבות תחפושות סגורות בקלאבים השונים ברחבי המדינה וסדנאות סמבה.

לפני שמתחיל הקרנבל מתקיימים בכל עיר מופעי חימום של מוזיקה וריקוד ונבחרים מלך ומלכת הקרנבל, שלהם מעביר ראש העיר את מפתח הקרנבל ובזאת נפתחות רשמית החגיגות.

הקרנבל בסלבדור דה באהיה

הקרנבל במדינת באהיה נחשב לאפריקאי ולאותנטי ביותר בכל ברזיל ובבירה שלו- סלבדור- הקרנבל מלווה בטקסי פולקלור אפריקאי שכוללים תהלוכות והופעות מוזיקה וריקוד אפרו-ברזילאיים, שמלווים בצלילי הרכב כלי הקשה שנקרא "בטוקדה", תחפושות של אלים מיתולוגיים, שלפי דת הקנדומבלה האפריקאית ששלטת בבאהיה, מיוחסות להם סגולות רוחניות שונות. הייחוד של החגיגות בבאהיה הוא האוירה העממית והפרועה והמשאיות הנוסעות שעליהן מתקיימים מופעי הבמה והתיפוף, שמלווים בתהלוכת תחפושות וע"י הקהל הרחב.

הקרנבל בריו דה ז'ינרו

אופיו של הקרנבל בריו הוא יותר אריסטוקרטי ונוצץ, עם מסיבות סגורות של האליטות השונות שאופיין מאד מיני, ושיאו הוא בתחרויות ה"סמבודרומו"- בתי הספר לסמבה שכוללות תהלוכות ריקודים, מוזיקה חיה, הרכבי כלי הקשה ותחפושות שקשורות בנושא מסוים שעליו עובד ביה"ס כל השנה לקראת הקרנבל, שמתגלה לקהל רק במהלכו. בסוף התחרויות מתקיים מצעד נוצץ של בית הספר המנצח.

ניתן להגיע לברזיל באופן עצמאי בכל ימות השנה, או כחלק מחבילת נופש או טיול מאורגן.

לאפשרויות נוספות בנוגע לטיסות לברזיל ניתן לפנות לנציג איזי גו 03-5720000 או לחפש במנוע החיפוש .

מדי פעם ניתן להשיג דילים ומבצעים וכרטיסי טיסה מוזלים ליעדים השונים לברזיל,. מידע זה הינו דינמי ותלוי בעונה  לפרטים נוספים אנא פנו לנציג איזיגו , או בדקו במנועי החיפוש

 להזמנת טיסות לברזיל, דילים לברזיל, חבילות נופש לברזיל, בתי מלון לברזיל, טיולים מאורגנים לברזיל | טיסות לדרום אמריקה כנסו לאתר EasyGo

0

 likes
שתפו את הפוסט:

ארכיון

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec