22
אוג-2013

טיול להודו

הודו_הדני_3

טיול להודו

אם אתם יוצאים לחופשה להודו- המדינה הפופולרית ביותר במזרח הרחוק בקרב תרמילאים ישראלים -הגעתם למקום הנכון!
הודו היא סוג של תיאטרון חי, בועה מיסטית, טרגית וקומית כאחד, שמספקת עבור המטייל בה חוויות חושיות ומנטליות שירשמו בלוח ליבו לנצח. הודו היא מדינה שאין דומה לה בעולם כולו, מבחינה תרבותית, חברתית, גיאוגרפית ורוחנית- אל תעיזו לוותר על חופשה בהודו במהלך חייכם!

גיאוגרפיה קלה

הודו היא המדינה השנייה בעולם מבחינת אוכלוסיה והשביעית בגודלה בעולם מבחינה גיאוגרפית- למעשה היא נחשבת לתת יבשת שממוקמת בדרום אסיה וגובלת באוקיינוס ההודי מדרומה וברכס הרי ההימלאיה מצפונה. מישור הגנגס, שנקרא על שמו של נהר הגנגס המפורסם שזורם לאורכה של הודו, מחבר בין ההימלאיה לחצי האי הדרומי ומוקף בים הערבי ובמפרץ בנגל מצדדיו.  שכנותיה של הודו הן פקיסטן, שאיתה היא מסוכסכת במשך שנים, סין, נפאל, בוטאן, בנגלדש בורמה וסרי לנקה.

אקלים ומזג אויר

הודו שופעת איזורים טופוגרפיים שמאופיינים בנופים מגוונים ולכן גם האקלים שלה משתנה בהתאם לאזור שבו אתם רוצים לטייל- מחופים שטופי שמש בגואה שקרובה לבומביי, דרך מישור הגנגס הענק, שנפרס מהים הערבי עד מפרץ בנגל, המדבר העצום של אזור רג'אסטן ועד לפסגות המושלגות של ההימלאיה שרואים מדרמסאלה שבצפון הודו. ניתן לומר שהודו מאופיינת בשלוש עונות-חמה, גשומה- עם מונסונים (גשמים טרופיים) וקרירה.

מתי להגיע בטיסות להודו

עקרונית כדי ליהנות ממזג אויר שמשי ונעים- אם אתם רוצים לטייל בצפון הודו כדאי להזמין כרטיסי טיסה להודו מאפריל עד ספטמבר, אם אתם רוצים להגיע להגיע לחופים של גואה, כדאי להזמין טיסות להודו בין ינואר למרץ ואם אתם שואפים לבקר בדרום הודו- מומלץ להזמין כרטיס טיסה להודו בחודשים אוקטובר עד פברואר.

לפני שמזמינים כרטיסי טיסה להודו מומלץ  לברר עם נציג הדני נסיעות פרטים ברורים על מזג האויר ששורר ביעדים שאליהם תרצו להגיע במהלך חופשתכם בהודו.

דת וחברה

הודו כוללת 25 מדינות שונות עם המון ניבים, 18 שפות רשמיות, מנהגים ואורח חיים שונים. בהודו שוררת דמוקרטיה חוקתית והמבנה החברתי שלה מבוסס על שיטת מעמדות ייחודית לה שקיימת כבר 4000 שנה ונקראת "קאסטות". הדת הדומיננטית בהודו היא הינדואיזם- 80% מתושביה משתייכים אליה מלידה (בני דת אחרת אינם יכולים להמיר את דתם להינדואיזם) וממנה גם נגזר שמה של השפה המדוברת ביותר בהודו- הינדית. הודו היא מדינה מאד דתית במובן שזו לוקחת תפקיד חשוב בחיי היומיום- ההודים מאמינים באלילים רבים שלהם מיוחסים סיפורים מיתולוגיים וכוחות מיסטיים, ועבורם עורכים טקסי פולחן דתיים שונים (פוגו'ת)  במקדשים ועל גדות נהר הגנגס. הם גם מאמינים בגלגולי נשמות, בקארמה וביכולתו של אדם לעבור תהליך שלל התפתחות רוחנית שעשוי להוביל ל"הארה". את המתים שורפים בטקס מיוחד שמלווה בריקוד ושירה, מתוך אמונה בכך שהנשמה מתגלגלת הלאה לגוף אחר אחרי המוות. לצד הדת ההינודאיסטית מתקיימות גם הדת הבודהיסטית, שאליה משתייכים 6.6 מיליון איש שמאמינים בדרכו של הבודהה, והדת המוסלמית שאליה משתייכים מאה מיליון איש- מספר שהוך את הודו לאחת המדינות המוסלמיות הגדולות בעולם.

תרבות

התרבות ההודית מרתקת ומגוונת, בזכות ריבוי התרבויות שבה וההיסטוריה העתיקה שלה. מומלץ ביותר ללכת למופע של מוזיקה ומחול הודיים כשמגיעים בטיסה להודו לחופשה. אדריכלות ופיסול מרתקים אפשר לראות במבנים ידועים כמו הטאג' מאהאל (שנמצא באגרה) ובמקדשים והמסגדים. תעשיית הקולנוע ההודית שידועה בשם "בוליווד" (על שם הוליווד) נחשבת לתעשיית הסרטים מהגדולות בעולם, והיא נמצאת באחת הערים הגדולות בהודו- מומבאיי (בומביי). חובה לראות סרט הודי תוצר בוליווד במהלך חופשה בהודו. הודו שופעת חגים ופסטיבלים ששווה לקחת בהם חלק- כמו פסטיבל "הולי" Holy המפורסם שנחגג בפברואר, הפסטיבל ההמוני "קומבמלה" Kumbh Mela (שבעקבותיו נוצר הפסטיבל הישראלי בומבמלה) ופסטיבל "דיוואלי" Diwali העליז שנחגג בנובמבר.

אטרקציות בהודו

הודו שופעת מרכזי יוגה ומדיטציה, גורואים וסאדואים, שמספקים עניין לכל המחפשים הרוחניים. המוזיקאים שמגיעים להודו נהנים מאד משפע של מורים מקצועיים ומסורתיים לשירה הודית, סיטר, טאבלה וכלים מזרחיים נוספים, לצד קונצרטים של סגנונות שונים של מוזיקה הודית קלאסית. רקדנים רבים מגיעים להודו כדי ללמוד את המחול ההודי המפורסם שנקרא "קטאק". הסתלבטנים שמגיעים בטיסות להודו כדי לחיות חודשים בלי לעבוד, נהנים מאד מכל היעדים התיירותיים שלה שמאופיינים במטיילים מכל רחבי העולם, שפע  הוסטלים, בתי קפה ומסעדות בזי הזול לצד מסיבות טראנס ושלל סמים מכל הסוגים. הספורטיביים שמגיעים בטיסות להודו בחודשים אפריל עד נובמבר יכולים ליהנות מטרקים בהימלאיה במדינות הימאצ'אל פראדש או אוטאר פראדש. אם אתם אוהבים טרקים על גבם של גמלים- תוכלו לעשות זאת במדבריות של אזור רג'סטאן, בעיקר בפושקר וג'איסאלמר בחודשים אוקטובר עד פברואר ורפטינג יש בנהר האינדוס שסביב אזור "לה". חובבי הסקי שמגיעים בטיסה להודו בין ינואר למרץ יכולים מאתרי הסקי הבסיסיים שבנארקאנדה (Narkanda) שבהימאצ'אל פראדש ובאולי (Auli) שבאוטאר פראדש. למרות שהודו אינה נחשבת לבעלת החופים הפופולריים בעולם, היא בהחלט מספקת חוויה משובחת של חופים במדינת גואה, בגוקארנה, בקרנאטאקה ובקובאלאם שבמדינת קראלה. אם אתם רוצים גם לצלול ולשנרקל שווה להגיע לחופי איי אנדאמאן וניקובאר שבמפרץ בנגל.

יעדים פופולריים בהודו

כשאתם מגיעים בטיסות להודו לטיול ביבשת הקסומה, תנחתו בד"כ באחת מהערים הגדולות- ניו דלהי (במחוז-מדיה פרדש) בומביי (במחוז-מהארשטרה) וכלכתה (שב-בנגל המערבית). כל אחת מהערים האלה הן מרתקות בפני עצמן ותוכלו לבלות בהם ימים ואפילו שבועות ומהן להמשיך ליעדים פופולריים אחרים כמו- חופי מחוז גואה, העיר אגרה (עיר הטאג' מאהאל) והעיר הקדושה וארנאסי שבמחוז Uttar Pradesh, האזור התיירותי שסביב העיר רישיקש שבמחוז אוטראנצ'אל, האזור הצפוני של ההימלאיה- דראמסלה, והיעדים-מנאלי ופרווטי וואלי- שנמצאים במחוז הימצ'אל פראדש, אזור "לה"- שבחבל לאדאק, היעדים- קרלה, קשמיר וקרנאטקה שממוקמים סביב דלהי במחוז מדיה פרדש, המקומות הפופולריים של מחוז רג'אסטן – פושקר, ג'ייפור ואודייפור.

גואה

גואה היא מדינה עצמאית בתוך הודו שנחשבת לקטנה ולעשירה ביותר בהודו. למרות שטחה הפצפון חיים בה כמעט מיליון וחצי תושבים, שחלקם עובד בענף התיירות המשגש, בזכות החופים המקסימים שבה. החופים ההמוניים שמרוכזים סביב סצינת מסיבות ה"פול מון" (ירח מלא) כמו אזור אנג'ונה Anjuna ו- ואגטור  Vegator נמצאים במרחק שלרבע שעה מהים ותמצאו בהם שפע ישראלים, טוסטוסים להשכרה וגם שוק גדול ומקסים שמתארח פעם בשבוע באנג'ונה. חופים שקטים יותר הם חוף Palolem  האקזוטי, וחוף ארמבול Arambol המקסים.

הזמן הטוב ביותר לצאת בטיסות לגואה הוא בחודשים ינואר עד מרץ, העונה היבשה, אך אפשר גם להגיע החל מאוקטובר.

ניו דלהי Delhi

דלהי היא בירתה הרשמית של הודו שנמצאת במחוז-מדיה פרדש. מרבית המטיילים מגיעים בטיסות לדלהי וממנה ממשיכים ליעדים אחרים בהודו. אם אתם מתכננים להגיע לאזור רג'סטאן, שבו יעדים פופולריים כמו פושקר, ג'אייפור ואודאייפור,  לעיר אגרה, שבה נמצא הטאג' מאהאל, לורנאסי המיוחדת ששוכנת על גדות נהר הגנגס או לאזור דרמסאללה ומנאלי שבהימלאיה- שווה להזמין טיסות לדלהי. דלהי היא עיר ע-נ-קי-ת וסואנת, עם כ- 12 מליון תושבים וברגע הראשון אולי תרצו רק לברוח מההמולה שלה למקום שקט יותר, אבל אם תתנו לה צ'אנס היא תקח אתכם להרפתקאות מעניינות- היא נחלקת לשני אזורים שונים לגמרי: דלהי העתיקה-  Old Delhiשבה תחושו לרגע כמו צופים בתיאטרון אמיתי- לא תוכלו להפסיק להסתכל לצדדים ולהתפעל משאון העיר שכולל אינספור אנשים, ריקשות, מכוניות, אופניים, שווקים צבעוניים, מקדשים, מסגדים ומבצרים עתיקים, אוירה הודית אותנטית. תוכלו לשוטט בין הסמטאות שלה, לעשות שופינג בבזארים שבפאהארגאנג' (Paharganj) כמו ה- Main Bazar המפורסם שלה, שבו תמצאו פשוט הכל, ליהנות מהמסעדות המצויינות שבה ולהתרשם מהמבנים הארכיטקטוניים שלה. חלקה השני של דלהי, החלק החדש שנקרא – ניו דלהי   New Dehiמשקף את הצד המפותח והיוקרתי של הודו- הוא שופע גינות מושקעות, מרכזי קניות מודרניים מפוארים, מבנים חדישים, מלונות יוקרה ומסעדות גורמה. כשתגיעו בטיסה לניו דלהי תוכלו ליהנות גם אירועי תרבות ופסטיבלים- כמו פסטיבל קוטאב מינאר  Qutub Festival למוזיקה ומחול סופי Sufi ומוזיקה הינדית מסורתית שמתקיים בדלהי בסוף ספטמבר, או פסטיבל Sharad Ustav של מוזיקה הינדית קלאסית שמתקיים בסוף דצמבר בדלהי.

מומבאיי/ בומביי

מומבאי, שידועה יותר למטיילים בשמה- בומביי, היא בירת מחוז מהארשטרה והעיר הגדולה ביותר בהודו וחיים בה כ-13 מליון תושבים. מומבאי חולשת על כמה איים ומחוברת לחוף המערבי של הודו באמצעות גשרים. מומבאי נחשבת לעיר השנייה בגודלה בעולם, והיא מהווה את המרכז הכלכלי, התעשייתי והמסחרי של הודו. במומבאיי גם מרוכזת תעשיית הבידור של הודו ובראשה- "בוליווד"- (על שם הוליווד) תעשיית הסרטים הגדולה בעולם.

מטיילים רבים מזמינים טיסות למומבאיי (בומביי) וממנה ממשיכים ליעדים פופולריים אחרים- גואה ופונה (שבה האשרם של אושו), שנמצאות במרחק שעות נסיעה ספורות ממנה, וארנאסי, רישיקש, דראמסלה, קרלה ועוד.

אם אתם מגיעים בטיסה לבומביי כדי להמשיך ממנה ליעדים פופולריים אחרים בהודו- מומלץ לתת לה צ'אנס של כמה ימים ולהכיר אותה קצת יותר לעומק. מומבאי שופעת מקדשים, מוזיאונים, ארמונות ומסגדים מלכותיים, שווקים צבעוניים, גינות מטופחות, מרכזי קניות מודרניים מפוארים, מבנים חדישים, מלונות יוקרה ומסעדות גורמה. באזור הקולאבה Colaba נמצאים מרבית בתי המלון (כמו הטאג' מאהל היוקרתי) המסעדות, חיי הלילה והשופינג של מומבאיי. כשתגיעו בטיסה למומבאי תוכלו אפילו ליהנות מחוף ים שנקרא צ'אופאטי Chowpatty  ומרכיבה בכרכרה שרתומה לסוס!

כשתגיעו בטיסות לבומביי תוכלו ליהנות גם מאירועי תרבות ופסטיבלים- כמו פסטיבל נבארטרי Navaratri שמספק חוויית פופ הינדית נוסח "בוליווד" שמתקיים בין 19.9 עד תחילת אוקטובר, או פסטיבל המוזיקה ההודית הקלאסית סאנגאט Sangat שמתקיים באמצע דצמבר.

התרשמתם לטובה? הזמינו טיסות למומבאי, דילים לבומביי, חבילות נופש לבומביי, בתי מלון בבומביי

ורנסי- העיר הקדושה שעל הגנגס

ורנסי היא עיר עתיקה ומרתקת ששוכנת על גדות נהר הגנגס הקדוש, שמהווה מוקד עלייה לרגל של מוזיקאים, רקדנים ומיסטיקנים, בזכות היותה מרכז תרבות, דת ופילוסופיה. תמצאו בה 100 "גאטות", מעין מדרגות שיורדות אל הנהר, שבכל גאט אוירה אחרת- הגאט החשובה ביותר משמשת לשריפת גופות, תהליך קדוש של שחרור הנשמה של המת לחיים הבאים שמחכים לו, לפי התפיס הההודית הדתית של גלגולי נשמות, הגאת המרכזית מציעה שפע של דוכני שווקים צבעוניים, חנויות בדים ובגדים, טקסי דת מקסימים שנקראים "פוג'ות", מקדשים של האלים ההודים השונים. מהגאת המרכזית גם תוכלו לצאת לשיט על הגנגס. בגאט אחרת, תוכלו לשמוע קונצרטים של מוזיקה הודית קלאסית. ניתן להגיע בטיסה לורנסי או בתחבורה ציבורית מדלהי, בומביי וכלכלתה.

כלכתה

כלכתה היא אחת מהערים הגדולות והמרכזיות בהודו. לצד היותה מרכז אורבאני עמוס, פקוק ומלא זיהום אויר תמצאו אטרקציות מעניינות כמו מוזיאונים וגלריות לאומנות, שווקים תוססים של אוכל ועוד, פסטיבלי מוזיקה הודית קלאסית, פארקים ומקדשים. ניתן להגיע בטיסה לכלכתבה וממנה להמשיך ליעדים אחרים בהודו.

אגרה- הטאג' מאהאל

העיר אגרה מפורסמת בעיקר בזכות המונומנט התיירותי המפורסם- הטאג' מאהאל, אותו בנה הקיסר שאה ג'אהאן לזכר אשתו בין השנים 1631-1653. הטאג' נחשב לאחד ממופתי הארכיטקטורה העולמית וממגנט אליו תיירים מכל העולם. אטרקציה נוספת באגרה היא מבצר אגרה אדיר המימדים שנמצא על גדת נהר היאמונה ובו נמצא אחד מהמסגדים היפים בהודו שנקרא מסגד הפנינים ונבנה משיש לבן. באגרה תמצאו גם שטיחים, רקמה ונעלי עור משובחים. אפשר להגיע בטיסה לאגרה וגם בתחבורה ציבורית מדלהי, שנמצאת במרחק של 200 ק"מ מאגרה.

דהרמסאלה הטיבטית

דרמסאלה היא מקום מדהים שמאופיין באוירה טיבטית ונמצאת למרגלות הרי דאולדהר סמוך לעמק קנגרה בצפון הודו באזור שנקרא הימאצ'אל פראדש מלבד נופים מרגשים תמצאו בה שפע חנויות ומקדשים טיבטים, הוסטלים שיושבים בתוך ההרים, יערות אורן ומסעדות טיבטיות מופלאות. אל תוותרו על ביקור בדרמסאלה כשאתם מגיעים בטיסה להודו לטיול ביבשת האדירה.

רישיקש היוגיסטית

רישיקש נחשבת למעצמת יוגה ונמצאת בצפון מחוז אוטר פרדש. רישיקש היפהפיה מוקפת הרים ונושקת לאיזור הצפוני של נהר הגנגס המפורסם. תמצאו בה מרכזי יוגה ומדיטציה (אשראמים), מסעדות מצויינות, שפע של אכסניות ואוירה בינלאומית באזור התיירותי שנקרא לקסמנג'ולה Lakshman Jhula. רישיקש מדהימה- אתם חייבים לבקר בה כשתגיעו בטיסות להודו לחופשה.

הפנינים המדבריות של רג'סטאן- פושקר, ג'איפור, אודאיפור

רג'סטן הוא המחוז השני בגודלו בהודו שנחשב למדברי אך לא לצחיח- תמצאו בו אגמים, נחלים, ארמונות מפוארים ומרשימים, שווקים, טיולי גמלים במדבר וערים שחובה לבקר בהן- אל תחמיצו ביקור ברג'סטן כשאתם מגיעים בטיסות להודו לחופשה:

פושקר, היא עיר מיוחדת במינה שנמצאת סביב אגם ותמצאו בה שפע של שווקים עם בגדים ותכשיטים נהדרים והרבה תיירים מכל העולם.
ג'איפור, שנקראת "העיר הורודה" בגלל גוון הבתי והחומות שלה, היא בירת אזור רג'אסטאן המדברי. מדובר בעיר מקסימה עם שוק תכשיטים מפורסם, ארמונות מלכותיים, סמטאות עתיקות וגנים. ניתן להגיע בטיסה לג'איפור מדלהי ומבומביי.
אודאיפור היא עיר קסומה ורומנטית שנמצאת בראג'אסטן סביב אגם פיצ'ולה ונקראת "הונציה של המזרח". תמצאו בה ארמונות, גנים, מקדשים ומוזיאונים.

הזמנת דילים להודו | דילים למזרח הרחוק  | טיול מאורגן לסרי לנקה | טיסות להודו – לחצו על הלינק המועדף או חפשו במנוע חיפוש בראש הדף.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנציג איזי גו 03-5720000  .

 שתהיה לכם חופשה מהנה בהודו!

צוות איזי גו EasyGo

0

 likes
שתפו את הפוסט:

ארכיון

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec