22
אוג-2013

חופשה בים-המלח

חופשה בים המלח

נופש בים המלח

ים המלח – לנופשים המפונקים וגם להיפראקטיביים

ים המלח, המכונה גם "ים המוות", שעליו כולם אוהבים לצוף חסרי משקל, הוא למעשה ימה מלוחה חסרת מוצא, השנייה במליחותה בעולם,שנמצאת מזרחית למדבר יהודה באיזור בקעת הירדן, בקע גיאולוגי במרכז השבר הסורי אפריקאי. חופי ים המלח נחשבים לנקודה היבשתית הנמוכה ביותר בעולם. באזור ים המלח היפיפה והמדברי מתקיימים בע"ח וצמחיה מאד ייחודית- שיכולים להשתלב בתנאי החום המדברי והמליחות של הים. קרוב לים המלח נמצאות שמורות הטבע עין גדי, עינות צוקים (עין פשחה) והגנים הלאומיים קומראן ומצדה. חופשה בים המלח היא בחירה של חובבי נופש רגוע ומפנק ונוף מדברי פתוח- תוכלו ליהנות ממעיינות חמים ומאגרי בוץ עשירים במינרליים, בעליסגולות מרפא. את הבוץ נהוג למרוח על הגוף והפנים, ומהמנרלים מופקים מוצרי קוסמטיקה טבעיים ומזינים. כשאתם מגיעים לחופשה בים המלח תוכלו גם לצאת לטיולים מדבריים עם ג'יפים, לבקר באתרים היסטוריים וארכיאולוגייםמרתקים, להינות מאירוח מדברי, להתפנק בספא מרגיע ולקבל טיפולי גוף ופנים, ולנוח באחד מבתי המלון בים המלח. ביישובים הסמוכים עין גדי וקלי"ה תוכלו להתארח בבקתות נופש.

סיורים, אטרקציות, אתרים וטיולים באיזור ים המלח:

קיבוץ עין גדי

קיבוץ עין גדי הוא נווה מדבר שנמצא על כביש 90 סמוך לים המלח ומזמין את מי שמגיע לחופשה בים המלח לאירוח מדברי מפנק ושלל אטרקציות מהנות:
– תוכלו ללון בצימרים של מרכז הנופש "ארץ עין גדי" ולסעוד ב"פונדק עין גדי".
– שווה לבקר בגן הבוטני הייחודי שמהווה בית גידול ל 800 זני צמחים מדבריים ומיני קקטוסים
– אל תחמיצו את שמורת הטבע המדהימה שבה שילוב נדיר של צמחיה ובע"ח מאקלים מדברי , טרופי וים תיכוני , נחל דוד ונחל ערוגות ובהם בריכות מים ומפלים, מעיין עין גדי , המקדש הכלכוליתי , אתרי חקלאות עתיקה , בית הכנסת העתיק ותל גורן .
– מעניין לחקור את הגן הלאומי לעתיקות שבו עתיקות משוחזרות של בית כנסת עתיק
– כיף להתפנק על טיפולי פנים וגוף, להתרחץ בבריכות מי הגופרית, ולמרוח בוץ על גופכם בספא המקומי.
– אם אתם מגיעים לנופש בים המלח בחורף תוכלו גם להשתתף או לצפות במרוץ עין גדי הבינ"ל שמתקיים מדי שנה בפברואר לאורך 21 ק"מ על כביש 90 בין צומת חמי "עין גדי" לצומת אתר מצדה, ואשר במהלכו מתקיימת גם אליפות ישראל באופני ים לנכים.

שמורת טבע עינות צוקים (עין פשחה)

היא שמורה מקסימה שנמצאת בין המדבר הפתוח לים המלח, ושווה לעשות בה פיקניק כשמגיעים לנופש בים המלח. תוכלו גם לשכשך בבריכות מי מעיין ולבקר בשמורה הסמויה בסיור מודרך. טל ': 5532499-20

הר סדום

הוא תופעה גיאולוגית נדירה של רכס שכולו מלח טהור, שבתוכו נוצרו מעין מערות בעקבות השפעת המים והרוחות על סלעי המלח. ההר נמצא בדרום ים המלח. אם אתם מגיעים לנופש בים המלח בתחילת החורף תוכלו לההשתתף או לצפות במרוץ VOLVO  לאופני הרים על הר סדום שנערך בכל חודש נובמר בחסות המועצה האיזורית תמר, שמתקיים על הר סדום ולמרגלותיו, שבמהלכו יש תחרויות שונות כולל תחרות בינלאומית של ה- UCI (איגוד אופניים בינלאומי).

מצד זוהר

הוא מצד רומי שממוקם במוצא הדרך הקדומה מים המלח לרמת המדבר . תוכלו גם להגיע אליו דרך הכביש החדש עוקף המלונות . מעליו יש נקודת תצפית לאזור.

מצדה

אם אתם מגיעים בדילים לים המלח כדי להכיר את האזור ולטייל, שווה להנסוע לביקור במצדה- מבצר עתיק בעל חשיבות היסטורית עצומה שנמצא על פסגתו של מצוק שצופה לים המלח בחלקו המזרחי של מדבר יהודה. כאן סיימו את חייהם מתוך בחירה קבוצת הקנאים היהודים במהלך המרד נגד הרומאים. באתר יש מבנים היסטוריים מהתקופה החשמונאית. תוכלו לצפות במופע אורקולי שמספר את סיפור הגבורה. 3339599-80 (להזמנות )

קומראן – גן לאומי ומרכז מבקרים

קומראן הוא ישוב קדום שבו נחשפו מבנים קדומים ושוחזרו אופיו ומבנהו של הישוב המיוחד מימי בית שני כולל אתרי פולחן של כת האיסיים שהתגוררה בו. סמוך אליו נמצאות מערות המפלט בערוץ נחל קומראן , שבהן נתגלו שרידיהמגילות הגנוזות . שווה לבקר באתר מעניין הזה במהלך חופשה בים המלח, ולצפות במופע אורקולי על חיי הכת ולבקר במרכז התיירותי שלו.

בית הסופר

ואם אתם בעניין של המגילות הגנוזות- תוכלו לראות תצוגה מרשימה של תעתיקים שלהן בשילוב מופע אורקולי על הכת בבית הסופר בקיבוץ אלמוג, ניתן לשלב ביקור עם ארוחת צהריים או קפה ועוגה בקיבוץ. לקבוצות בתיאום מראש 02-9945201

מצד בוקק ונחל בוקק

מערבית לאיזור מלונות עין בוקק תוכלו לבקר במצד ובנחל בוקק שבערוץ שלו יש מעיין נובע והוא שופע צמחה מדברית.

נחל פרצים ומערת הקמח

מישור עמיעז נמצא מערבית להר סדום , ובשוליו תוכלו לטייל רגלית בערוץ נחל פרצים, שיצר בסלע החואר צורות מכלועניינות ולבקר ב " מערת הקמח ".

המכתש הקטן

המכתש הקטן הוא רכס גאולוגי שקודקודו נבקע ובאמצעות כוחם של המים נפער בבטנו בור ענק. מטיילים רבים שיוצאים לנופש באזור ים המלח מגיעים כדי להתבונן מקרוב בשכבות הסלעים שנחשפו בצדדי הרכס.

אירוח מדברי ופעילויות שטח

חופשה בים המלח מספקת גם חוויה של אירוח מדברי באוהל בדואי ופעילויות שטח מהנות כמו טיולי ג'יפיםגמלים, אופניים, גלישת מצוקים ועוד. הנה כמה מהמקומות שיתנו לכם שירות:

הבית למפגש אדם, חברה וטבע קיבוץ אלמוג – הרצאות, סיורים, פעילויות שטח בנושאי המדבר, המורשת היהודית ועוד 02-9945211 (בהזמנה מראש)
כפר הנוקדים – אירוח במאהל מיוחד בבקעת הקנאים ( מכביש ערד – מצדה ), ארוחות בדואיות , טיולים מדבריים מודרכים ( כולל רכיבה על גמלים וחמורים ). אפשרות לינה לקבוצות במאהל האירוח .
טרקטורוני מדבר יהודה -מגוון מסלולי טיול על ג'יפים וטרקטורונים ביום ובלילה טל ': דני – 050-6623302
מטיילים אחרת – טיולי ג'יפים מודרכים והשכרת אופנייים. 08-6520222
"ברוש הבקעה" – אטרקציות בבקעת הירדן- פעילויות אתגריות לצד סדנאות וימי עיון– טיולי ג'יפים מלווים בהסברים גיאוגרפים, גיאולוגיים והיסטוריים, רכיבה על סוסים, גלישת מצוקים, רכיבה על אופניים. טל: 02-9944816
אורגניק פארם – תיירות בקעת הירדן – שדה תבלינים אורגניים-
במושב חמרה בגב ההר על פני עשרות דונמים של אדמה , מגדלים משפחת גרוס 32 סוגי תבלינים אורגניים. ביקור במפעל, הדרכה חווייתית וקטיף. אתר : www.organicafarm.co
חאן פאטה מורגנה – מרכז תיירות חקלאית מדברית- לינה באהלים מדברייםקמפינג, ארוחות, סיורים חקלאיים וסדנאות לקבוצות בתאום מראש.
רשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים – טיולי טבע ומורשת בצפון ים המלח . 188-45-6666
קאמלוט – טיולי חמורים רתומים לכירכרות . טיולי גמלים , טיולי ג'יפים , אירועים בשטח .
מצוקי דרגות – גלישת מצוקים וסיורי מדבר . טל ': 02-9944777

פסטיבל התמר

מתקיים מדי שנה בחסות המועצה האיזורית תמר בחג סוכות בתוך נופי המדבר הפראיים. תוכלו לשמוע במהלכו הופעות מוזיקה בגן הבוטאני של קיבוץ עין גדי, להשתתף בסדנאות ריקוד, בטיולים באזור, בפעילויות מיוחדות כמו צעדה בערוצי הנחלים סדום ופרצים לאור ירח, ולהסתובב בין דוכני יריד אמנים.

פינוקים לנופשים בים המלח

חופי רחצה בים המלח

נופש בים המלח כולל כמובן רחצה ובעיקר ציפה על מימיו. הוא נהנה ממספר רב של חופים מוסדרים עםשירותי מזון ושתייה, מלתחות וסככות צל כמו- חוף עין גדי, חופי עין בוקק, חוף חמי זוהר, חוף קלי"ה החדש, חוף ביאנקי, חוף נוה מדבר, חוף מינרל, חופים עם רחצה נפרדת לגברים ונשים– החוף הבינ"ל וחלק מחוף חמי זוהר.

פינוקי ספא בים המלח

 אזור ים המלח ידוע בסגולות ריפוי העור שלו, והעובדה שהוא המקום הנמוך בעולם מספקת בו תנאים מצויינים לריפוי, ולכן הוא שופע תיירים מחו"ל וישראלים שמגיעים לחופשה בים המלח.

ספא אלמוג -ספא כפרי וייחודי בעיצוב תורת הפנג שואי , עיסוי שוודי / שיטת Be-Oz המעניקה תחושה של חיוניות , הרפיה , ומנקה את הגוף מרעלים / עיסוי שוודי . 02-9945201
מגע של אביב – מגוון טיפולים הוליסטיים למבוגרים ולילדים ע"י אביבה עזריאל בקיבוץ עין גדי- טל' 08-6594690
ספא במדבר– ספא מפנק באווירה רומנטית . מגוון עיסויים, צימרים 02-9942403
עין גדי ספא – מעיינות מים מינרליים חמים , בריכת מים מתוקים , בוץ קוסמטי מהטבע , חוף ים , מרכז טיפולים

טיפולי בריאות בים המלח

ים מלח הוא מקום שידוע בסגולות המרפא שבו- בזכות המלחים והמינרלים שמופקים מהים, המעיינות החמים ובריכות הבוץ- שמהם מופקים גם מוצרים קוסמטיים בריאותיים כמו מפעלי ים המלח של חברת Ahava הפופולרית. כמעט בכל בתי המלון בים המלח יש ספא איכותי עם טיפולי גוף ופנים. באזור יש שפע של מרכזי ספא באתרים שונים:

מרכז טיפול אקלימי ( סולאריום ) – עין בוקק- מרכז טיפול אקלימי בינ"ל למרפא עור , שכולל חוף רחצה מוסדר ( עם הפרדה בין גברים לנשים ).
מרכז רפואי פאולה-לבעיות עור , פרקים ונשימה . במרכז מסחרי עין בוקק. 054-7979820
"שפע בריאות" – מושב רותם – אטרקציות בבקעת הירדן- מתמחה בייצור קוסמטיקה טבעית , קוסמטיקה טיפולית וצמחי מרפא.
לתאום ביקור- 052-3401188
גן לאומי : 5322499-20 מרכז מבקרים – 0336399-20

סדנאות וגלריות אומנים באזור ים המלח

אם אתם אוהבים אומנות והגעתם לנופש באחד מבתי המלון בים המלח, תוכלו לבקר באחת הגלריות של האומנים המקומיים:
אסתי – סטודיו-גלריה לקרמיקה פיסולית שימושית , תצוגה, מכירה ו סדנאות יצירה באש ובחומר.
דגנית אוחיון – סטודיו-גלריה לקדרות מדברית . יצירה בהשראת נופי הים והמדבר .
" וירטואוז " – אמנות פיסולית בזכוכית ומתכת ; חרקים , ציפורים , שעונים ועוד .
סטודיו-גלריה לאמנות בברזל , רהיטים אמנותיים , כדי מתכת , גופי תאורה , פריטי דקורציה שונים.
אדם – אדמה – סדנאות בנייה ופיסול בבוץ ומעגל תופים. נחשון אפיק, הר עמשא

בתי מלון בים המלח

בתי המלון בים המלח מרוכזים בעיקר באזור הדרומי שלו, קרוב לעין בוקק.

רשימת בתי מלון בים המלח:

אואזיס ים המלח עין בוקק|   ישרוטל ים המלח, מלון נופש וספא עין בוקק  | גולדן טוליפ קלאב ים המלח- רשת פתאל נווה זוהר |  הוד המדבר עין בוקק | מוריה פלאזה ים המלח נווה זוהר | מלון ארץ עין גדי קיבוץ עין גדי –
מרידיאן ים המלח-רשת פתאל | קראון פלאזה ים המלח עין בוקק | דניאל ים המלח עין בוקק
גני ים המלח עין בוקק | טוליפ אין-רשת פתאל עין בוקק | לוט מלון ספא על שפת ים המלח עין בוקק | מוריה קלאסיק ים המלח נווה זוהר | מלון ספא קלאב עין בוקק | צל הרים עין בוקק

הזמנת חופשה באילת | חופשה בירושלים | חופשה בתל-אביב | חופשה בים-המלח | חופשה בצפוןחופשה ברגע האחרון – לחצו על הלינק המועדף או חפשו במנוע חיפוש בראש הדף.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לנציג איזי גו 03-5720000  .

 שתהיה לכם חופשה מהנה!

צוות איזי גו EasyGo

0

 likes
שתפו את הפוסט:

ארכיון

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec